💡 Вступ від експерта: Англійські інтер’єри – це безумовна елегантність, в основі якої лежить переплетення аристократизму, специфічної витонченості, розкоші та майже аскетичної стриманості. Це стиль для тих, хто цінує традиції, затишок домашньої бібліотеки та тепло родинного вогнища. Незважаючи на своє досить старовинне походження, англійський стиль в інтер’єрі наших будинків є досить частим гостем. Його шанують за строгу прихильність традиціям, природність і функціональність. Давайте зануримось у світ англійського шарму і дізнаємось, як відтворити його у власній оселі.
Особливо тотемних канонів в оформленні подібних інтер’єрів немає. Стилістичні рішення неможливо загнати в якісь строго окреслені форми, однак прихильність внутрішнього оздоблення будинку англійському напрямку визначається миттєво, адже стиль має ряд характерних рис. Ось з ними ми сьогодні і познайомимося.
Кому сподобається кімната в англійському стилі? 🧐
Ви здивуєтеся, але, перш за все, мешканцям малогабаритних квартир. Будинок англійця невеликий. Його можна навіть назвати досить тісним. Його маленькі кімнатки нітрохи не кращі за наші хрущовки, так що недолік площ цьому стильному декору не перешкода.
Природно, повз таку красу не пройдуть шанувальники класики. Може, хтось і висловиться про англійські інтер’єри як про старомодні, але тільки не прихильники консерватизму в домашньому затишку.

Третьою категорією стануть любителі великої кількості аксесуарів в обстановці. Англійський інтер’єр для них стане справжнім бальзамом на душу, оскільки дозволяє заставити кожен вільний сантиметр всілякими дрібничками на кшталт порцелянових слоників, серветочок, вазочок.
Не залишаться байдужими до англійського стилю в інтер’єрі цінителі комфортних меблів, бібліофіли і просто ті, кому за щастя посидіти біля каміна.
Характерні стилістичні риси англійського напрямку ⚜️
🧐 Важливо знати: «Обстановка кімнати в англійському стилі позбавлена притаманної нації манірності, витриманості і консерватизму».
Для того щоб розібратися в тонкощах англійських інтер’єрів, треба як мінімум усвідомити, що даний стиль – це збірна солянка. Справа в тому, що в період формування напрямку Англія була імперією колоніальною і не соромилася збагачувати свою культуру традиціями, властивими іншим народам.
Найбільше відображення культурний обмін знайшов саме в декоруванні житлових будинків. Обстановка кімнати в англійському стилі позбавлена притаманної нації манірності, витриманості і консерватизму. Англійці перші ризикнули поєднувати непоєднуване в обстановці і треба зауважити, що їм це вдалося. Що сьогодні відносять до типово англійських інтер’єрних рис?
Деталі декору з античної архітектури
Маються на увазі: арки, колони, бордюри, пілястри. При тяжінні напрямку до вікторіанського періоду, в інтер’єрах буде з’являтися маса ознак класицизму, вирощеного на архітектурних і культурних канонах стародавньої Греції та Римської імперії.

Симетричність
Кімната в англійському стилі приваблює відсутністю ламаних ліній, простотою і витонченістю форм предметів обстановки, характерних для Георгіанської епохи.

Еклектичність
Вона проявляється в змішуванні різнорідних стилістичних напрямків. Найкраще відстежується в декорі. Риса характерна для вікторіанських інтер’єрів.

Щільність меблювання
В англійських інтер’єрах завжди багато меблів. Створюється враження, що всі предмети втискувалися сюди з останніх сил, однак, ефект нагромадження відсутній.

Особливість планування
В англійському стилі кімнати розділяються за функціоналом. Вітальня, їдальня і бібліотека – приміщення завжди різні і неодмінно наявні в будинку.

Надлишок текстилю
Присутність англійського стилю в інтер’єрі видає величезна кількість аксесуарів з тканин, аж до оббивки текстилем стін. Традиційним матеріалом для даного напрямку вважається чинс – щільна бавовна з квітковим принтом.

Дорогі матеріали
Меблі та оздоблення приміщень виробляється тільки цінним деревом: дубом, горіхом, червоною деревиною. Часто використовуються різьблені прикраси.

Вікна
Конструкції вертикально витягнуті з підйомно-розсувним способом відкриття.

Англійський стиль в інтер’єрі: що допоможе його створити
Домогтися гармонії химерності і строгості у вікторіанському декорі не просто, але результат вартий усіх зусиль. Отже, на що звернути увагу?
Колірні рішення
Англійським інтер’єрам імпонують натуральні фарби і природні тони. Найбільш актуальні:
- коричневий;
- відтінки рудого;
- золотистий;
- пісочний;
- насичений смарагдовий;
- теракотовий;
- бронзовий;
- слонова кістка.
Додатковими спектрами можуть бути червоний, сіро-зелений; жовтий. Часто і у великих кількостях в дизайні приміщень зустрічається білий колір. Але все-таки особливу любов англійці відчувають до червоних відтінків. За їхніми поняттями вони повинні бути насиченими, але швидше глибокими, ніж помітними. Кімнату в англійському стилі може прикрашати меблі з оббивкою в подібному виконанні, килими, пледи, подушки, штори, що містять в своєму забарвленні нотки червоного.
Характерні для стилю клітинка і рослинні орнаменти. Перша досить активна в плані емоційного навантаження і явно помітна в інтер’єрі, тому додавати геометрію потрібно в помірних кількостях. Рослинна ж тематика може бути присутньою в необмеженій кількості. Такими візерунками прикрашається буквально все. Тільки в кімнаті в англійському стилі можна бачити рослинні принти в оздобленні стін, на шторах і меблевій оббивці одночасно. І нонсенсом це нікому не здається. Більш того, виглядає подібне «перевантаження» вельми натхненно і органічно.
💡 Порада експерта: Створюючи англійські інтер’єри, не нехтуйте правилом кольору: до яскравих стін докладайте пастельних фарб меблі і навпаки.
Нюанси оздоблення кімнатних поверхонь
Стіни
На оздоблення стін в англійському інтер’єрі можна набирати будь-які матеріали. В рівній мірі добре впораються із завданням і шпалери, і фарба. Тут важлива не фактура, а колір і малюнок. Фонові поверхні не повинні бути яскравими і рясніти помітними великомасштабними принтами. Стінам краще надати монотонності, хоча, для різноманітності, можна використовувати і вертикально спрямовані смуги або нанести, таким же чином йде, рослинний орнамент.
Характерною ознакою присутності англійського стилю в інтер’єрі є **дворівневе декорування стінових площ**. Це можна вважати фірмовим стилістичним прийомом. Причому нижня частина поверхонь в цьому випадку оформляється дерев’яними панелями, а верхні ділянки обклеюються шпалерами, переважно тканинного типу. Тематика останніх може відрізнятися різноманітністю. Доречний буде не тільки рослинний принт, але і геральдичні знаки або шотландська клітка.
Як варіант може бути розглянутий і повномірний декор стіни кімнати в англійському стилі дерев’яною обшивкою. Найчастіше в подібному ракурсі оформляються кабінети.
Стелі
У дизайні кімнат їх часто залишають світлими, фарбуючи в бежеві, кремові, білі тони. Способів оформлення стельової поверхні в англійських інтер’єрах може бути кілька.
По-перше, її можна рівно обштукатурити. Стінові стики в цьому випадку прикрашаються ліпними бордюрами або відбиваються смугою шпалер з малюнком. Спосіб універсальний, відповідний для оздоблення кімнат будь-якого призначення.
По-друге, ліпні елементи декору можна розмістити на самій стелі і виділити їх кольором. Такий варіант прийнятний для холів і віталень, тобто приміщень урочистих, просторих, відвідуваних гостями.
По-третє, англійському стилю в інтер’єрі дуже підійдуть балки. Елемент важливий, що несе з собою містичність, вінтажність і вимагає відповідного продовження в решті оздоблення.
По-четверте, поверхню можна декорувати вітражними вставками. Виходить не менш самобутньо і стильно.
Підлоги
Для оздоблення підлог в англійських інтер’єрах використовують паркет або дошку. Паркетні ламелі укладаються характерним малюнком. Підлогу часто застеляють килимовими покриттями однотонного забарвлення або принтованим геометричним візерунком, що спростить завдання гармонізації простору.
У приміщеннях певної специфіки підлоги обробляються керамічною плиткою. Вона також повинна відрізнятися природністю відтінків. Можливі комбінаційні варіанти з шаховим порядком укладання елементів. Користуються популярністю орнаментальні розклади підлогової плитки. Геометричний малюнок, одержуваний при цьому, вважається найпростішим варіантом підлогової мозаїки, характерної для англійських інтер’єрів. Цей декоративний прийом отримав назву вікторіанської розкладки і активно використовується в наш час.
Меблі для кімнати в англійському стилі
Англійці люблять затишок, тому до меблів у них особливе ставлення. Як правило, свої інтер’єри вони наповнюють добротними предметами обстановки. Вони не скупляться на дорогі, з натурального деревного масиву гарнітури. Англійський стиль в інтер’єрі можна вирахувати по кріслах і столах з мореного дуба або розкішного червоного дерева. На жаль, сучасному обивателю середньої руки подібна розкіш недоступна, тому помпезні моделі замінюються якісними аналогами з МДФ.
За великим рахунком англійським інтер’єрам не так важливо з чого будуть зроблені предмети меблів, як те, щоб вони відповідали основним стилістичним вимогам. Перше, чим повинна володіти конструкція – особливої форми ніжками. Хоч стиль і характеризується прямолінійністю, ці частини меблів повинні бути злегка вигнутими, на зразок перевернутої коми. Наявність характерного декору робить меблевий екстер’єр елегантним.
Якщо говорити про м’які меблі для кімнати в англійському стилі, то тут акцентуватися варто на оббивці, точніше на її текстурі і колірному рішенні. Не забувайте, що англійський стиль в інтер’єрі – це шик, шарм і розкіш, тому не намагайтеся тут заощадити. Дуже правильним буде зупинитися на гарнітурах з оксамитовою оббивкою, обробкою дамастом або шкірою.
Багаті тканини не обов’язково повинні бути монотонними, щоб меблі відповідали строгості обстановки. Навпаки, перевагу слід віддавати яскравим забарвленням, можливо навіть оббивці з вельми помітними і великими малюнками.
🧐 Важливо знати: «В інтер’єрі кімнати в англійському стилі неодмінно повинен стояти диван Честерфілд».
Що конкретно з меблів поставити в своєму будинку, рішення індивідуальне. Ви вільні у своєму виборі. Вільні у всьому, крім одного. В інтер’єрі кімнати в англійському стилі неодмінно повинен стояти диван Честерфілд. Він є стилістичною візиткою. Дивани цієї серії відомі і популярні в усьому світі. Їх неможливо сплутати ні з чим. Ці характерні форми, наявність стьобаних елементів роблять конструкції абсолютно несхожими на своїх побратимів.
У зв’язку зі своєю унікальністю диван дуже часто стає композиційним центром в домашніх інтер’єрах. Якщо ви бажаєте зробити його жирною акцентною точкою, що підкреслює стилістичну спрямованість оформлення кімнати, то купіть модель, обтягнуту темною шкірою.
Невід’ємні аксесуари і акцентні рішення для англійських інтер’єрів
Камін
Якщо розмова заходить про англійський будинок, то фантазія відразу ж малює затишне проведення часу біля величезного, з потріскуючими дровами, каміна. Цей ще один предмет домашньої обстановки, який чітко характеризує її стилістичну приналежність. Для промозглого англійського клімату даний інтер’єрний елемент навіть в наші дні залишається реально діючим вогнищем, що виконує функцію обігріву простору, а не служить чисто декоративним цілям.
Якщо в Туманному Альбіоні каміни намагаються робити по-старому, з облицюванням каменем або деревом, то у нас, при відтворенні англійського стилю в інтер’єрі, все частіше використовують електричні аналоги. Зону перед каміном прийнято оточувати предметами м’яких меблів, звертати в його бік дивани і обов’язково присувати журнальний столик, щоб можна було влаштувати комфортне чаювання. Камінну полицю заставляють фотографіями, незліченними сувенірами або витонченими статуетками. Зону над каміном в англійських інтер’єрах прийнято декорувати дзеркалами, але в сучасній інтерпретації дизайну їх можна замінити плазмовою панеллю телевізора.
Контрастні сходи
Наявність в будинку сходів ще одна можливість акцентувати увагу на стильності його оформлення. Для цього потрібно виконати конструкцію з натурального дерева і пофарбувати підсходинки або перила білою фарбою. Сходинки ж залишаються природного темного тону. Подібна вишуканість контрасту додасть сходах шарму.
Бібліотека
Кімната в англійському стилі обов’язкова. Якщо немає можливості виділити під неї окремий простір, відведіть під книжкові полиці одну зі стін. Стелажі для книг також виконуються з дерева. Непоганим доповненням даної зони стануть зручні крісла, мініатюрний журнальний столик і торшер.
Декоративні аспекти
Англійські інтер’єри відрізняються ретельною деталізацією. Особлива роль в них відводиться етнічним деталям: китайському фарфору, кришталю, африканським статуеткам, кованим свічникам, люстрам. Всі ці елементи покликані створювати традиційну для англійських будинків атмосферу.
Для вітальні і спальної кімнати в англійському стилі характерна присутність великих обсягів текстилю у вигляді покривал і розшитих подушок, штор і пледів, гобеленів і балдахінів.
Декор стін виконується картинами, сімейними фото. Вони оформляються за «дзеркальним» принципом, тобто дорогі роботи обрамляются в простенькі багети, а дешеві репродукції в багаті, золочені, важкі рами. Характерний і принцип їх розміщення. Всі елементи повинні розташовуватися в суворій симетрії.
Англійському стилю в інтер’єрі близькі сюжети спортивного життя, полювання, малюнки тварин, зокрема коней і собак. Часто зустрічаються зображення автомобілів, геральдики. У центральних кімнатах і холах вивішуються мисливські трофеї. У вітальні знаходять місце для настінних годинників.
Освітлення
Англійські інтер’єри не терплять сліпучого світла. Для організації освітлення в них можна використовувати різноманітні освітлювальні прилади, але ось галогенних та інших новомодних конструкцій спрямованого світла, треба уникати. Краще зупинити вибір на торшерах і настільних варіантах ламп, в обрамленні тканинних абажурів, які дадуть розсіяно-м’які світлові потоки.
Огляд квартири, декорованої в англійському стилі
Вітальня
Основний елемент декору – камін. Варіант його оформлення задає тон решті обстановки кімнати. У приміщенні може з’явитися зона бібліотеки. Полиці з книгами можуть займати весь простір однієї зі стін і розташовуватися настільки високо, що для пошуку книг потрібно буде користуватися драбиною. Драбинка для вітальні кімнати в англійському стилі буде потрібна непроста. Вона повинна буде бути виготовлена зі справжнього деревного масиву і колірним рішенням гармоніювати з навколишнім простором.
Спальня
Акцентним предметом обстановки тут буде ліжко. Це повинен бути масивний і габаритний предмет з розкішним узголів’ям. У список обов’язкових елементів обстановки входять: туалетний столик, крісло-гойдалка, приліжкові тумби. Англійський стиль в інтер’єрі спальні – це завжди велика кількість текстилю з ажурними візерунками і унікальною ручною вишивкою.
Кухня
Тут не повинно бути і згадки про сучасні технології. В інтер’єрі все повинно дихати старомодністю, тому гаджети ховаються за різьблені дерев’яні панелі, а сталеві елементи замінюються керамікою. Меблі – мікс дерева, мармуру, каменю з позолоченою фурнітурою. З декору: різьблення і посуд.
Ванна
Ванна кімната в англійському стилі просто чудова. В ідеалі в ній є високе вікно або його імітація. Незабутнє враження справляє якість і дизайн сантехніки, а також блиск мідних труб. Доповнюють обстановку елегантні ручки, оригінальні тримачі рушників та інші, традиційні для напрямку аксесуари.
Висновок
Як ви зрозуміли, англійський стиль в інтер’єрі будинку – це своєрідний мікс класицизму і кантрі. Відтворити його не стільки складно, скільки дорого, але якщо ви вже взялися за справу, то стежте за колірним і фактурним балансом матеріалів, а з рештою проблем не буде.